Scroll to top
Portréty zvířat, designové produkty od talentované kreslířky a malířky Nikol Charvátové. Výrobky s autorskou kresbou. Hlavním tématem jsou precizní realistické kresby zvířat a to především psů, koček a koní.

Portréty zvířat

Czech Republic
All products
About
Followers
Policies

About

Portréty zvířat, designové produkty od talentované kreslířky a malířky Nikol Charvátové. Výrobky s autorskou kresbou. Hlavním tématem jsou precizní realistické kresby zvířat a to především psů, koček a koní.
Jmenuji se Nikol Charvátová a mou prací je portrétování psů, koček, koní a dalších vašich zvířat.
Pokud máte zájem o kresbu na zakázku, neváhejte mě kontaktovat na portretyzvirat@gmail.com a podívat se na mé práce na stránkách www.portretyzvirat.cz

Na mém eshopu naleznete tašky, batohy, kovové hrnky a další kousky v limitovaných edicích :).

A trošku slov o mně:

Myslím si, že směr mého životního poslání byl nastíněn již v době výběru křestního jména - Nikol - Francouzské jméno, vzniklé z řeckého Nikóláos, které můžeme přeložit jako "Vítěz mezi lidem" - z čehož nejspíš plyne předurčení, že nebudu jehla v davu administrativních pracovnic či pracovníků obsluhujících výrobní linku... Dále byl určen v době mého narození ve znamení panny - pečlivé puntíčkářky :-) a potvrzen první návštěvou ZUŠky, kam mě rodiče v pěti letech přihlásili. Od té doby jsem už výtvarné náčiní z ruky nedala a za tento čin jim budu stále vděčná.

A tak šel čas, z pečlivé desetileté přípravy jsem byla přijata na střední umělecko - průmyslovou školu, kterou jsem proplula, ani nevím jak. Právě zde, ve druhém ročníku r. 2007, vznikl za spolupráce mé báječné kamarádky nápad zkusit kreslit zvířata. První pokusy odnesli koně v mém okolí, avšak dostalo se milých ohlasů a začaly přicházet první objednávky. Tenkrát se ještě jednalo o formáty A2, A1 suchým pastelem. V roce 2009 jsem se rozhodla pro změnu techniky a formátu a přešla na tužku, rok na to přidala pastelky. Tužku jsem časem vyměnila a nyní používám k černobílé kresbě mastný uhel v tužce CretaColor Nero a k barevným obrazům pastelky Faber-Castell polychromos. Formáty jsem usměrnila na nejčastěji zvolený rozměr 30 x 40 cm.

Podle zákazníků mi bylo jasné, že mojí trefou do černého jsou pejsci. Nebráním se však žádnému tématu, takže v přehledu prací najdete i kočky, psi, hlodavce, ale také stíhačky a motorky :) Nezaměřuji se na portréty lidí. S postupem času jsem měla i několik milých příležitostí, kde byly portréty zvířat uplatněny, např.:

- doprovodné kresby k tématickým článkům měsíce v časopise Planeta zvířat
- ilustrativní kresby na obalové materiály krmiva pro psy Sam´s Field, distribuované po celé Evropě

- série 12ti studijních kreseb vrtulníků a stíhaček pro firemní kalendář společnosti Real Progress
- ilustrativní kresby na obalové materiály doplňkového krmiva pro psy pro firmu Canvit

- na jaře 2017 vyšla první návodná kniha "Portréty podle fotografií", kterou vydalo nakladatelství ZonerPress a je k dostání v každém dobrém knihkupectví a v eshopu ZonerPress.

Pořádání kurzů kreslení pastelkami ( sledujte novinky nebo stránky facebooku o aktuálních termínech)

Každoročně vydávám koncem roku nástěnný kalendář s motivy Portrétů zvířat.


A jaké mám vize do budoucna? Když přeskočím samozřejmou péči o mojí nejmilovanější rodinu a děti, bude to neustálé zdokonalování techniky. Dostat se co nejvíce do podvědomí veřejnosti, učit ostatní tomu, co jsem se mohla zatím naučit sama. A pořád kreslit, kreslit, kreslit. Protože člověk je šťastný jen tehdy, kdy může udělat šťastné lidi kolem sebe. A to je můj cíl. Rozdávat radost.

Těším se na vaši objednávku a mám radost, že jste na mé stránky zavítali :).

Vaše Nikol

1 follower

D

Policies

Accepted payment methods
  • Portréty zvířat has a
    custom return policy
  • Terms & Conditions
Portréty zvířat
Czech Republic
.
.
.
.